Medicininės paslaugos

Medicininė reabilitacija - psichosocialinės reabilitacijos paslauga

Paslaugas teikiame suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta vienas ar daugiau iš šių psichikos ir elgesio sutrikimų pagal TLK-10-AM:

  • organiniai ir simptominiai psichikos sutrikimai (F04; F06–F07);
  • šizofrenija, šizotipinis ir kliedesiniai sutrikimai (F20–F28);
  • nuotaikos (afektiniai) sutrikimai (F30; F31; F32.1–F39);
  • neuroziniai, stresiniai ir somatoforminiai sutrikimai (F40; F40.01–F42.9; F43.1);
  • elgesio sindromai, susiję su fiziologiniais sutrikimais ir somatiniais veiksniais (F50- F51; F53.1–F53.9);
  • smarkiai sutrikusi veikla, elgesys ir socialinė adaptacija, kai bendras veiklos įvertinimas pagal Bendro veiklos vertinimo skalę yra 21–60 balų.

Šiomis paslaugomis siekiama padėti asmenims turintiems psichikos sveikatos bei elgesio sutrikimų išlaikyti stabilią sveikatos būklę, atkurti bei ugdyti emocinius, socialinius, pažintinius įgūdžius, kad asmuo galėtų gyventi, mokytis ir dirbti bendruomenėje esant kuo mažesnei specialistų pagalbai. 

Psichikos sveikatos sutrikimai stipriai įtakoja sergančiojo ir jo artimųjų gyvenimą. Asmuo jaučiasi nesuprastas, pasimetęs, pažeidžiamas, vienišas, praradęs savivertę, pasitikėjimą savimi, socialinius ryšius, santykius šeimoje ir darbe. Silpsta jo turimi savarankiško gyvenimo, socialiniai įgūdžiai ir gebėjimai pasirūpinti savo sveikata. Specialistų pagalba gyvenimo ir asmeninėse srityse gali padėti sveikti ir grįžti į visavertį gyvenimą. 

Psichosocialinė reabilitacija paslaugos teikiame nuosekliai ir atsižvelgiant į individualius poreikius. Pirmiausia atliekamas psichikos, elgesio, psichosocialinės būklės vertinimas. Kiekvieno asmens individualūs gebėjimai vertinami sveikatos, savipriežiūros, kasdienės veiklos, rūpinimosi savimi, užimtumo ir kitose srityse. Atlikus pirminį poreikių vertinimą kartu su klientu aptariamas ir sudaromas individualus psichosocialinės reabilitacijos planas. Plano įgyvendinamas apima individualias specialistų konsultacijas, sveikatos stiprinimą ir palaikymą, atkryčio ir savižudybių prevenciją, atvejo vadybą, streso įveikos, krizių valdymo, socialinių emocinių, savarankiško gyvenimo ir kitų įgūdžių ugdymą. Proceso pabaigoje atliekamas pakartotinis asmens poreikių vertinimas, peržiūrimas sudarytas psichosocialinės reabilitacijos planas, aptariami įvykę pokyčiai, teikiamos išvados bei rekomendacijos dėl tolimesnių paslaugų. Paslaugas teikia daugiasdisciplininė specialistų komanda. 

Į psichosocialinę reabilitaciją asmenį siunčia gydantis gydytojas psichiatras, įvertinęs paciento poreikį gauti tokias paslaugas. Šios paslaugos gali būti trumpalaikės (12 apsilankymų ), po kurios esant nustatytam poreikiui suteikiama ilgalaikė (25 apsilankymai.) psichosocialinė reabilitacija. 

Paslaugos teikiamos nemokamai.

Psichosocialinės reabilitacijos paslaugas finansuoja Vilniaus teritorinė ligonių kasa. 

Norintys gauti paslaugas ir turintys siuntimą atvyksta į VšĮ „Rastis“ adresu Vasaros g. 5, 7 korpusas, Vilnius į 103 kab. Su savimi turėti asmens dokumentą.

Pasiteiravimui skambinti tel. nr. 8 (5) 2715764

Atgal>>